Orta Seviye B1-B2

B1-B2 İngilizce seviyesi, Avrupa Konseyi tarafından farklı dil seviyeleri için yazılmış bir tanımlama olan Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'nda (CEFR) ikinci seviyedir. Bu seviye, günlük konuşma dilinde "orta seviye" olarak kabul edilir ve CEFR tarafından da kullanılan resmi seviye tanımlamasıdır. Konuşma Kulübü B1 Genel İngilizce Kur Seviyesi 102 saatten oluşmaktadır. Kurun tamamlanması ile birlikte;  

Konuşma

Yabancılar ile İngilizce konuşabilirler. İlgilerini çeken konularla ilgili İngilizce iletişim kurabilirler. İngilizce'yi ana dili olarak konuşan insanlarla anlaşılır bir biçimde konuşabilirler. İlgi alanına giren bir konuda yorum yapabilir ve kıyaslama yapıp tercihlerini söyleyebilirler.

Anlama

Okul ve aile hayatlarında karşılarına çıkan konularla ilgili konuşmaların ana hatlarını anlayabilirler. Yavaş ve net olduğunda çeşitli yabancı yayınların ana konusunu anlayabilirler. Konu, çocuğun ilgi alanı olması durumunda karmaşık konuşmaların bile ana hatlarını anlayabilirler. TV ve filmleri, çizgi romanları büyük oranda anlayabilirler.

Yazma

Bildikleri konularla ilgili basit bağlantılı cümleler yazabilirler. Yaşantılarıyla alakalı yazılar-mesajlar yazabilirler. İlgilerini çeken konularla alakalı sebepleriyle birlikte düşüncelerini yazabilirler.

WhatsApp Hemen Ara