Konuşma Kulübü; İngilizce Konuşma konusuna doğrudan değinen İngilizce eğitim merkezidir. Türkiye’de ilk kez 8 kişilik sınıflarda konuşma odaklı İngilizce eğitimleri veren Konuşma Kulübü, neredeyse bir özgüven sorunu olmaya yaklaşan İngilizce konuşma konusunda CEFR kriterlerini referans alan müfredatı ile, öğrencilerinin akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeleri için eğitimler vermektedir.

Ülkemizde yabancı dillerle özellikle İngilizce ile ilgilenen herkes, öncelikle dil bilgisi kurallarını öğrenmek zorunda bırakılmaktadır. Bu yoğunlukta bir dil bilgisi eğitimi İngilizce’yi akademik düzeyde kullanacak yetişkinler için gerekliyken, iş ya da sosyal hayatında İngilizce konuşacak, yazışacak yetişkin bireyleri ise hem gereksiz yere yormakta, hem de hedeflerinden saptırmaktadır. Bunun sonucunda yarıda bırakılan dersler, boşa harcanan paralar ve en önemlisi telafisi mümkün olmayan zaman kaybı, İngilizce öğrenme isteğinin kaybolmasına, bu konudaki inancın yitirilmesine yol açmaktadır.

Genel olarak alınan eğitimlerde sürekli dil bilgisi çalışılırken konuşma alıştırmaları neredeyse yok denecek kadar azdır, bu yüzden aylar hatta seneler süren eğitimlerin gösterilen çabaların boşa çıkması olasıdır. İngilizce eğitimi almış kişiler üzerinde yapılan araştırmalarda, ülkemizde İngilizce okur yazarlığı kabul edilebilir düzeye yakın çıkarken, konuşma ve anlama düzeyi geri kalmış ülkeler seviyesindedir.

Bu gözlemlerden ve şikayetlerden yola çıkarak faaliyetlerine başlayan Konuşma Kulübü, Avrupa Birliği tarafından hazırlanan Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) kriterlerine uygun müfredatı ile katılımcılarına sıfırdan başlayarak İngilizce konuşma alışkanlığını sağlamak üzere kurulmuştur.

6 Kur esasına bağlı kalınarak işlenen Konuşma Kulübü dersleri; A1 – A2 başlangıç seviyesi, B1- B2 orta seviye, C1 – C2 ileri seviye olarak uluslararası düzeyde verilmektedir.

WhatsApp Hemen Ara