AnasayfaKurumsalBlogDuyurularİletişim

Uluslararası Sertifika Zamanı

Uluslararası Sertifika Zamanı

Language Cert, Türkiye’de İlk Yetkili Eğitim Merkezi Olarak Konuşma Kulübü’nü Onayladı

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’de ilk defa 8 kişilik sınıflarda İngilizce konuşma eğitimi veren Konuşma Kulübü, dünyanın önde gelen sertifikalandırma kuruluşlarından People Cert’ün dil kanadı olan Language Cert ile yaptığı anlaşma sonucunda, öğrencilerine ilk kez uluslararası yeterlilik sınavı sunan Türkiye’deki ilk eğitim merkezi oldu.

Yüzü aşkın ülkede milyonlarca sınav yapan Language Cert, sınavları ile öğrencilerin yabancı dil yeterliliğini ayrı ayrı sınavlar ile konuşma, okuma, dinleme ve yazma olmak üzere 4 dil becerisini ölçüyor. Sınavlarını, CEFR kriterlerine göre uygulayan Language Cert, Uluslararası ESOL (İngilizce’yi 2.yabancı dil olarak konuşanlar ) konuşma sınavlarını, bu kriteleri baz alan müfredatı ile eğitim veren Konuşma Kulübü’nde gerçekleştirecek.

Konuşma Kulübü öğrencileri, Language Cert konuşma sınavına, eğitimleri sonunda ücretsiz olarak girebilecekler. Sınavı başarı ile tamamlayan öğrenciler ise, bulundukları seviyede İngilizce konuşabildiklerine dair, globalde kabul gören ve aralarında İngiltere’nin de bulunduğu 11 Avrupa ülkesinde geçerli sertifikalarını almaya hak kazanacaklar.

Konuşma Kulübü öğrencileri, Language Cert onaylı dil yeterliliği sertifikası ile iş ve üniversiteye başvurularında üst sıralara çıkabilecekler.