AnasayfaKurumsalBlogDuyurularİletişim

Gelecekte Kendinizi Nerede Görüyorsunuz?

Gelecekte Kendinizi Nerede Görüyorsunuz?

Kariyeriniz ile alakalı hedeflerinize ulaşmak için İş başvurusunda bulunurken şirketin ve pozisyonun kendinizi geliştirmek için doğru yer olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda, sizin şirkete katacağınız değerleri de güzel ifade edebiliyor oluşunuz mülakat esnasında olumlu etki yaratacaktır. İşe alım uzmanları da kendinizi ileride nerede gördüğünüzü sorarak, gelişime açık olup olmadığınız konusunda bilgi sahibi olmak isterler. Tabii ki bu soruya Türkçe olarak rahatlıkla cevap verebilirsiniz fakat İngilizce konuşurken kendinizi daha rahat ifade edebilmeniz için size örnek olabilecek bir cevap hazırladık. Aşağıda okuyabilirsiniz!

Where do you see yourself in the future?

I have applied this job position as I have thought I may improve myself in my career. I am willing to have new responsibilities that can help me gain experience in the future. The description of my duty is more important than the label of my position at work. That's why, I would like to work to improve myself and my company by taking more responsibilities in the position that I am willing to work.

Kendinizi gelecekte nerede görüyorsunuz?

Bu firmada kariyerimde kendimi geliştirmeye imkân bulabileceğimin farkında olduğum için bu pozisyona başvurdum. İleride deneyim kazanmamı sağlayacak yeni sorumluluklar almak istiyorum. Çalıştığım pozisyonda etiketimden çok görev tanımı benim için daha ön planda. Bu yüzden çalışmak istediğim bu pozisyonda daha fazla sorumluluk alarak hem kendimi hem de şirketi ileriye götürmek için çalışmak isterim.” şeklinde cevaplayabilirsiniz.

Mülakat esnasında bu cümleleri İngilizce olarak ifade etmek sizi zorlayabilir. Bunun için, Konuşma Kulübü’nün 8 kişilik sınıflarında konuşma odaklı İngilizce eğitimlerine katılarak ilk dersten itibaren İngilizce konuşabilirsiniz. Her ders güncel konularda İngilizce pratik yaptığınız için İngilizce iş mülakatlarında size yöneltilen sorulara hazırlıksız yakalanmayacak,  daha rahat bir şekilde İngilizce  konuşabileceksiniz.