AnasayfaKurumsalBlogDuyurularİletişim

İngilizce Konuşma Kursu Nedir?

İngilizce Konuşma Kursu Nedir?

İngilizce Konuşma Kursu Nedir?

İngilizce konuşma kursu, sizin özgüvenle İngilizce konuşmanızı sağlayan kurumdur. Gramer eğitimine odaklanmaz ve derslerde sadece İngilizce konuşulur. Dersinizin konusunu ülkenin veya dünyanın gündemi belirlemez. Bir eğitim müfredatı vardır. Eğitmen kadrosu formasyon sahibi, İngilizce eğitimi konusunda tecrübeli öğretmenlerden oluşur. Her ders İngilizce konuşma imkânı bulursunuz, İngilizceyi konuşarak öğrenirsiniz.

 

Doğru İngilizce Kursu Seçimi Yapmak

Tüm eğitim hayatınız boyunca dil eğitimi almış olabilirsiniz fakat yıllarca aldığınız İngilizce eğitiminin konuşurken faydasını görememiş olabilirsiniz. İngilizce konuşmak için bir şeyler yapmalıyım diye düşünerek İngilizce kurslarını araştırdığınızda karşınıza yüzlerce, binlerce İngilizce dil kursu seçeneği çıkacaktır. Peki, bu kadar seçenek arasında nasıl bir tercih yapacaksınız?

 İlk olarak, kendinize “İngilizce dil kursunda ne öğrenmek istiyorum?” diye sorabilirsiniz, cevabınız İngilizce konuşmak ise filtreyi biraz daha daraltmanızda fayda var. İngilizce konuşmak istiyorsanız, gramer odaklı eğitim veren bir kurum sizin için faydalı olmayabilir bu yüzden İngilizce konuşma eğitimi veren bir kurs tercih etmelisiniz.

 

“Hiç İngilizce bilmiyorum İngilizce konuşma kursu işime yaramaz” Diye Düşünmeyin

 Daha önce İngilizce konuşma fırsatınız olmamış olabilir fakat bu durum İngilizce konuşma kursundan verim alamazsınız anlamına gelmiyor. Çünkü İngilizce konuşma kursunda, sınıfınızda sizinle aynı seviyede olan insanlar ile başlangıç seviyesinden itibaren İngilizce konuşmaya başlarsınız. Gramer alt yapınızın olmaması sizin için sorun olmaz çünkü alacağınız eğitim müfredatı sizin eksiklerinizi göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.

 

Neden İngilizce Konuşma Kursuna Gitmelisiniz?

İngilizce konuşmak sizi hayallerinize, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaksa ve bunu profesyonel bir eğitim kurumundan destek alarak yapmak istiyorsanız, İngilizce konuşma kursuna gitmelisiniz.

İngilizce konuşurken özgüvenli olursunuz. İngilizce konuşmaya yeni başladığınızda ana dilinizi konuştuğunuz rahatlıkla konuşmanızı kimse beklemez. Fakat İngilizce konuşmak için ne kadar çaba gösterirseniz ilerleme hızınız da artacaktır. İngilizceye ne kadar maruz kalırsanız, hakimiyetiniz de o denli artacaktır.

Zamanınızı gramer kurallarını öğrenmek yerine, İngilizce konuşma eğitimi alarak değerlendirebilirsiniz. Böylece, İngilizce konuşma konusunda gelişiminizi gözlemleyebilir, hedefinize yönelik çalıştığınız için motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz.

İngilizce konuşurken hata yapmanın İngilizce öğrenme sürecinin bir parçası olduğunu fark edersiniz ve daha rahat İngilizce konuşursunuz. İngilizce kursuna İngilizce konuşmayı öğrenmek için gidersiniz bu yüzden hata yapmanız çok doğaldır, hatalarınızdan yeni bilgiler öğrenirsiniz.

Yurt dışına çıktığınızda ya da yabancı bir müşteriniz ile ilgili bir durum olduğunda kendinizi İngilizce olarak rahat ifade edebilmelisiniz. Bir şeyler satın almak ya da birinden yol tarifi almak gibi basit ama önemli şeyleri tek başına halledebilmek için İngilizce konuşabilmelisiniz. Bunun için de İngilizce konuşma kursuna giderek harekete geçebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi göz önünde bulundurarak İngilizce konuşma kursunda İngilizce konuşma eğitimi alabilirsiniz.

 

Doğru Bir İngilizce Kurs Tercih Ettiğinizi Nasıl Anlayacaksınız?

İngilizce konuşma kursundan verim alabilmeniz için eğitim alacağınız kurs İngilizce konuşma odaklı olmalıdır. Dersleriniz genellikle gramer öğrenerek geçiyorsa, İngilizce konuşma pratiğini sadece belirli saatlerde yapıyorsanız ya da ders dışı aktiviteler ile sizin tercihinize bırakılmışsa, İngilizce konuşma odaklı bir kursta eğitim almadığınız sonucunu çıkarabilirsiniz.

İngilizce konuşmanız için öğretmeniniz sizi teşvik ediyor mu? Derslerinizde İngilizce konuşuyor musunuz? Bir dersin sonunda İngilizce konuşurken kullanabileceğiniz yeni bilgiler öğrenmiş oluyor musunuz? Tüm bunlara olumlu yanıt verebiliyorsanız doğru bir tercih yaptığınızı anlayabilirsiniz.

 

Konuşma Kulübü Nasıl Eğitim Veriyor?

Konuşma Kulübü’nde eğitime başlamadan önce ilk olarak gramer bilginiz 45 soruluk bir test ile ölçülür. Ardından sınıfa yerleştirme işleminden önce de öğretmenlerimiz tarafından İngilizce konuşma bilginiz (speaking) ile ilgili bir sınav gerçekleşir böylece sınıfın seviyesinin birbirine çok yakın olması sağlanır.

Sınıflarımız 15-16 kişinin olduğu kalabalık gruplardan oluşmuyor. En fazla 8 kişinin eğitim aldığı, her ders İngilizce konuşma imkânı bulabileceğiniz bir sınıftan bahsediyoruz. Konuşma Kulübü’nde CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılması) kriterlerine uygun olarak İngilizce konuşma eğitimi alırsınız. Bu kriterler çoğunuzun aşina olduğu başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere üçe ayrılır. İngilizce seviyeleri sizin hangi seviyede İngilizce konuştuğunuzu ve nasıl bir eğitim alacağınızı belirlediği için önemlidir.

Konuşma Kulübü’nde ilk dersten itibaren her ders İngilizce konuşacağınız bir müfredat ile eğitim alırsınız. Her ders İngilizce konuşacağınız konular ve neler öğreneceğiniz bellidir. İlk dersten itibaren İngilizce konuşma konusunda endişeniz varsa bir kenara bırakabilirsiniz çünkü İngilizce öğretmeniniz sizin anlayacağınız şekilde İngilizce konuşur, sizin de konuşmanız için teşvik eder ve motivasyonunuzu artırır.

 

İngilizce Konuşabildiğinizi Uluslararası Sertifika ile Belgeleyebilirsiniz

Konuşma Kulübü’nde CEFR kriterlerine göre (başlangıç, orta ve ileri seviye) tamamladığınız seviyenin sonunda, derse katılım oranını sağladığınız takdirde LanguageCert İngilizce konuşma sınavına girmeye hak kazanırsınız. Bu sınavda, İngilizce konuşma eğitimi aldığınız seviyede İngilizce konuşursunuz. Örneğin, başlangıç seviyesinde eğitim aldığıysanız genel bir İngilizce konuşma sınavına girmezsiniz, başlangıç seviyesinde soruların sorulacağı bir sınava girersiniz. Bu sınavda başarılı olduğunuz takdirde LanguageCert uluslararası İngilizce konuşma sertifika sahibi olursunuz. Böylece İngilizce konuşabildiğiniz seviyeyi belgeleyebilirsiniz. Özgeçmişinize ekleyebilir, yurt dışında yapacağınız iş veya üniversite başvurularında kullanabilirsiniz.