AnasayfaKurumsalBlogDuyurularİletişim

Neden İngilizce Konuşmalısınız?

Neden İngilizce Konuşmalısınız?

İngilizce tüm dünya tarafından evrensel bir dil olarak kabul ediliyor. Dünyanın bir ucuna tatil için veya  iş seyahati için gittiğinizde iletişim kurmak için kullandığınız dil İngilizce olacaktır. Bu yüzden İngilizceyi konuşabilmek, insanlarla diyalog kurabilmek için kritik önem taşıyor. 

İngilizce konuşmayı, aktif olarak kullanmadığınız sürece zamanla unutmaya başlayabilirsiniz, bu çok olağan bir durum. Bu durum, sadece İngilizceye mahsus değil. Mesela 5 kilometreyi koşarak kısa sürede rahatça tamamlayabiliyorken, antrenmanlara ara verdiğinizde daha uzun bir sürede yorularak tamamlarsınız. 

İngilizce konuşmak için bir an önce aksiyona geçmelisiniz. Ertelediğiniz, harekete geçmediğiniz durumlarda sosyal hayatınızda da sıkça duyduğunuz “İngilizce konuşmam lazım!”, “Ben İngilizce biliyorum ama pratiğim yok” gibi söylemler arkadaş toplantılarınızın popüler konularından biri haline gelecektir. 

Peki, İngilizce konuşmanın size nasıl bir faydası olacak?

İngilizce konuşmanın faydalarını sizler için sıraladık, keyifli okumalar.

İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN 4 GEÇERLİ SEBEP!

  1. DÜNYA İNGİLİZCE KONUŞUYOR!

Dünyada en çok konuşulan dil, Çin’in 1 milyarı geçen nüfusundan da kaynaklı olarak Mandarin Çincesidir. Fakat tüm dünyada konuşulan en yaygın dil İngilizcedir.

Yurt dışında seyahat ederken, alışveriş yaparken, katıldığınız uluslararası konferanslarda ya da iş toplantılarında maruz kaldığınız dilin İngilizce olduğunu söylemek kaçınılmazdır. İngilizce konuşarak profesyonel ve sosyal hayatınızda kendinizi daha iyi ifade edebilir, yurt dışı seyahatlerine çıkabilir, iş toplantılarında şirketinizi temsil edebilirsiniz. İngilizce konuşarak yeni kültürler tanıyabilir, kendinize farklı bir vizyon katabilirsiniz. 

İngilizce bilmek, iletişim güvencenizdir.

  1. SANATIN, BİLİMİN, EKONOMİNİN DİLİ; İNGİLİZCE

İnternet sayesinde istediğiniz kaynağa ulaşmak artık çok kolay; filmlere, şarkılara, makalelere hatta konferanslara bile dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklara ulaşıp anlayabildiğinizde ve hakkında konuşacak seviyede bilgiye eriştiğinizde İngilizce konuşmanın faydasını kültürel olarak hissedeceksiniz. 

Şu ana kadar dinlediğiniz tüm popüler şarkıları, izlediğiniz filmleri düşünün, okuduğunuz kitapların, makalelerin hangi dilde yazıldığını hatırlayın. Büyük bir kısmı İngilizce, değil mi? Mesela, şarkıları sadece kulağınıza hoş geldiği için değil, anladığınız için de seveceksiniz ve şarkıları büyük bir özgüvenle söyleyeceksiniz. Çok sevdiğiniz yazarla tanışma fırsatı elde ettiğinizde kendisine kitaplarını okumaktan büyük keyif aldığınızı ifade edebileceksiniz.

Gittiğiniz sergilerde mutlaka dikkatinizi çekmiştir, ülkenin resmi dilinin yanında evrensel dil olduğu için İngilizce açıklaması da olur. Yurt dışında sergi gezerken aynı zamanda açıklamasını okuyabilecek, gezi rehberlerine eserler hakkında soru sorabilecek, daha detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Tecrübesine güvendiğiniz bir ekonomistin beyanlarını okuyup, kendinize yön belirleyebileceksiniz veya yabancı müşterilerinizin olduğu bir toplantıda öngörülerinizi büyük bir özgüven ile sunabileceksiniz.

Bugün İngilizce, bilgiye ve deneyime ulaşmanın en kestirme yollarından biri olduğu için İngilizce konuşmak size çok şey kazandıracaktır.

  1. İNGİLİZCE İLE ULAŞILABİLİR HAYALLER

Yabancı dil konuşmak sınırları ortadan kaldırır, yeni hedefler belirlemenize yardımcı olur. Akademik hayallerinizi sadece Türkiye ile sınırlamazsınız, hedeflerinizi daha yüksek tutabilirsiniz. 

Uluslararası firmalarda çalışmak istediğiniz pozisyona başvurmak için İngilizceyi sorun etmezsiniz. İngilizce iş mülakatlarının, yıllardır girdiğiniz iş görüşmelerinden ayırt etmezsiniz. Bugüne kadar verdiğiniz tüm emeklerin karşılığını almak en büyük hakkınız, başarınıza İngilizcenin engel olmasına izin vermeyin. Sınırları İngilizce yeterliliğiniz değil, siz belirleyin.

  1. BEYİN İÇİN HARİKA BİR EGZERSİZDİR

Yabancı dil konuşmanın, eşsiz bir beyin egzersizi olduğunu biliyor muydunuz? Öğrendiğiniz her yeni kelime ve gramer kuralı hafızanızı geliştirme konusunda büyük rol oynar. Aynı zamanda iki dil arasında geçiş yapmak unutkanlık gibi çağımızın hastalıklarından korunmanıza yardımcı olur. 

Eğer İngilizce konuşamıyorsanız, İngilizceyi elinizdeki sayısız kaynak sayesinde dinleyerek, okuyarak ve konuşarak öğrenmek sizin için hem kusursuz bir egzersiz olacak hem de dünyanın en geçerli dilini konuşarak, yaşayan bir dili her gün geliştirme imkânı bulacaksınız.

Ya da,

Konuşma Kulübü’nün konuşma odaklı dersleri sayesinde Türkiye’nin ilk ve tek 8 kişilik sınıflarında ilk dersten itibaren her ders İngilizce konuşacaksınız. Güncel konulardan oluşan müfredat sayesinde, sanattan bilime, müziğe kadar birçok konuda seviyenize uygun sınıflarda İngilizceyi hem konuşacak hem de her ders yeni bilgiler öğreneceksiniz. 

Böylece İngilizceyi sosyalleşerek öğreneceksiniz ve mükemmel bir beyin egzersizi yapmış olacaksınız.