AnasayfaKurumsalBlogDuyurularİletişim

Neden Konuşma Kulübü?

Pek çok insan İngilizce ile ilgili ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’ ifadesini çokça kullanır. Bu durum insanların eğitim hayatından, iş hayatına hatta sosyal hayatına kadar etki eder ve neredeyse bir özgüven sorununa dönüşür.

Aylarca İngilizce kurslarına gittiniz, İngilizce kitaplar aldınız, İngilizce sorular çözdünüz bunların sonunda sertifikalar da aldınız ama İngilizce konuşma konusu açıldığında hep sustunuz.

Dil bilgisi çalışmaktan İngilizce konuşmaya fırsatınız kalmadı ya da sürekli dil bilgisi öğretildiğini bildiğiniz için herhangi bir adım atmayı tercih etmediniz.

Özgeçmişinizde; İngilizce okuma: iyi, İngilizce anlama: iyi, İngilizce konuşma: orta yazıyor ama
artık değiştirmek istiyorsunuz.

Konuşma Kulübü’nde İngilizce eğitimleri almak için aşağıdaki gibi birçok sebebiniz olacaktır;


• Konuşma Kulübü eğitimleri Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı’na (CEFR) göre hazırlanmıştır.
• Konuşma Kulübü sınıfları maksimum 8 kişiliktir.
• Uzman öğretmenler eşliğinde derslerde sürekli İngilizce konuşur, böylece öğrendiklerinizi hemen uygulamaya başlarsınız.
• Eğitimleriniz sonunda Konuşma Kulübü sertifikanızı alabilirsiniz.
• Konuşma Kulübü öğrencileri hangi kurda olursa olsun İngilizce konuşma özgüvenine sahip olurlar.
• Konuşma Kulübü eğitimlerinde gündelik ve profesyonel hayatta kullanılan kalıp ve deyimleri ezberlemezsiniz.
• Konuşma Kulübünde seviyenize en uygun sınıflarda seviyenize en uygun müfredatla eğitim alırsınız.
• Sıkıcı bir ders ortamı yerine sürekli İngilizce konuşulan bir sınıfta İngilizce öğrenmek, hata yapma korkunuzu ortadan kaldırır.
• Derslerde yapacağınız kısa sunumlar ile topluluk önünde İngilizce konuşmanız için gereken özgüveni kazanırsınız.

Konuşma Kulübü, 8 kişilik sınıfları ile eğitmenlerin öğrencileri ile birebir ilgilenebildiği ‘İngilizce konuşma’ odaklı bir eğitim vermektedir.

İngilizce öğretmenlerinden oluşan deneyimli öğretmen kadrosuyla, İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek, hayatın her alanında rahat ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmenizi hedefleyecek bir şekilde verilmektedir.

Konuşma Kulübü eğitimleri CEFR (Common European Framework of Reference for Languages – Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) kriterlerine uygun olarak verilmektedir.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) kriterlerini baz alan 6 kurluk müfredat ile klasik eğitim sisteminde yer alan konuşmacı ve dinleyicilerden oluşan, diyalogdan uzak, zamanın gerisinde konuların tam tersine, herkesin aktif olarak katıldığı, güncel konuların işlendiği, her derste sürekli pratik yaparak İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmanızı ve anlamanızı sağlıyoruz.